GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Skålar 4515614
*
nr 451 5614
Skålar
Gustavsberg bla. Argenta , båda med Brandkontorets emblem, 22x22 17x17
Utrop:
300 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 12 februari 2007
kl 16:42:50
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
12/2 16:02:17
1
Vinnande bud
- Läs mer...
Argenta
Keramikern Wilhelm Kåge (1889-1960) skapade på 1920-talet Argentagodset som fick sitt genombrott på Stockholmsutställingen 1930.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: argenta filigran gustavsberg gustavsberg bla keramik silverinläggning silverinläggningar skålar wilhelm kåge
-
3196 Skålar
2 st + 2 fat, Porslin, 1800-tal. Diameter: 11-16 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 18:29
-
9366 Skålar
2 st. + vas, bland annat Kosta och Flygsfors. Läng..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:52
*
Skålar
nr 451 5614
Skålar
Gustavsberg bla. Argenta , båda med Brandkontorets emblem, 22x22 17x17
Utrop: | 300 kr |
---|---|
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 12 februari 2007 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
12/2 16:02:17 | 1 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Argenta
Keramikern Wilhelm Kåge (1889-1960) skapade på 1920-talet Argentagodset som fick sitt genombrott på Stockholmsutställingen 1930.
Keramikern Wilhelm Kåge (1889-1960) skapade på 1920-talet Argentagodset som fick sitt genombrott på Stockholmsutställingen 1930.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: argenta filigran gustavsberg gustavsberg bla keramik silverinläggning silverinläggningar skålar wilhelm kåge
-
3196 Skålar
2 st + 2 fat, Porslin, 1800-tal. Diameter: 11-16 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 18:29 -
9366 Skålar
2 st. + vas, bland annat Kosta och Flygsfors. Läng..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:52